Start

Na niniejszej stronie zebrałem podstawowe informacje, które pozwolą Ci na sprawne poruszanie się po blogu Biznesowy Punkt Widzenia.

O blogu

Blog poświęcony jest tematyce związanej z zarabianiem i inwestowaniem pieniędzy w różnorakie przedsięwzięcia, także we własny biznes. Jednak nie musisz posiadać firmy, aby skorzystać z porad zamieszczonych w poszczególnych wpisach. Uważam, że firma, czy to w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki kapitałowej lub osobowej jest tylko narzędziem (jednym z wielu), którego możesz użyć do budowy własnego lub rodzinnego majątku, rozwoju zawodowego oraz uzyskania niezależności finansowej.

Źródła dochodu

Źródła dochodu możesz tworzyć na różne sposoby. Możesz inwestować w nieruchomości (garaże, mieszkania, działki budowlane i rolne, lasy, nieruchomości komercyjne), kruszce, sztukę, waluty i papiery wartościowe.

Jeśli masz jakieś hobby, to możesz obniżyć znacznie jego koszty lub nawet zacząć na nim zarabiać np. handlując obiektami kolekcjonerskimi, czy naprawiając stare auta.

W wielu przypadkach możliwe jest zaoszczędzenie znacznych pieniędzy poprzez zmianę sposobu rozliczania należnych podatków. Oszczędzać możesz na Indywidualnym Koncie Emerytalnym lub Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego. Obniżać koszty poprzez renegocjację umów zaciągniętych kredytów lub pożyczek, ograniczyć wydatki związane z prowadzeniem firmy lub innej działalności poprzez optymalizację procesów, oszczędzając czas i szukając tańszych usługodawców. Oczywiście oszczędzać możesz także tradycyjnymi sposobami tzn. na lokatach lub kontach bankowych.

Od czego zacząć?

Listę wszystkich wpisów pogrupowanych według poszczególnych kategorii oraz według daty opublikowania znajdziesz w archiwum bloga. Jeśli jednak wolałbyś uzyskać gotowe odpowiedzi i rozwiązania konkretnych problemów, wówczas proponuję byś zapoznał się z poniższymi artykułami.

Jak zarabiać bez zakładania firmy?
Jak rozkręcić i prowadzić własny biznes?
Oszczędności
Inwestycje

Kontakt

Jeśli chciałbyś skontaktować się ze mną osobiście, to możesz wykorzystać do tego formularz kontaktowy. Ostatnie wpisy dostępne za pomocą subskrypcji RSS. Powiadomienia o nowych artykułach wysyłane są poprzez Newsletter.


Zainteresował Cię ten artykuł?

Informacje o nowych publikacjach wrzucam także na Twitterze. W przypadku pytań dotyczących tematów poruszonych w konkretnym wpisie umieść je w komentarzach pod artykułem. W miarę możliwości postaram się na nie odpowiedzieć.